Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Dijital Pazarlamayı Uzmanından Öğren!

Eğitim Paketleri

E-adam ile E-ticaret çok kolay!

Sizi Arayalım

Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

E-adam

E-adam 25 Mayıs 2020

Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook reklam hesabına geçmeden önce Facebook Business Manager'ınızın olduğundan emin olun. Eğer ki Business Manager hesabınız varsa reklam hesabını buradan açacağız. Facebook business manager kurulumu için makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Global dünyada reklam vermek artık zorunluluk haline geldi. Birçok işletme internet reklamlarını kullanmaya başladı. İnternetin de çok hızlı gelişmesi ile birlikte reklam panelleri de artık gelişmiş bir hal almaya başladı. İşte tamda bu noktada Facebook Business Manager'ı devreye soktu ve birçok işlemi tek panelden yönetmemize yardımcı oldu.

Şimdi Facebook Business Manager ile reklam hesabı kurulumu yapacağız. Hadi başlayalım!

Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

 1. Öncelikle facebook.com üzerinden Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst kısımdan İşletme Ayarları kısmına tıklayın.
 3. Sol menüden ''Hesaplar > Reklam Hesapları'' kısmını seçin.
 4. Reklam hesapları kısmında ''Ekle'’ düğmesine tıklayıp ''yeni bir reklam hesabı oluşturun'’ sekmesine tıklayın.
 5. Daha sonra karşınıza çıkan ''reklam hesabı adı, saat dilimi, para birimi ve ödeme yöntemi ekle'’ kısımlarını doldurun.
 6. ''Bu hesap kimin için kullanılacak'' ekranı açılacaktır. Bu kısımda eğer ki kendi işletmenizin reklamlarını yayınlayacaksanız kendi işletmem tuşunu, eğer ki başka bir işletmeye hizmet verecekseniz başka işletme ya da müşteri kısmını seçiniz ve oluştur'a tıklayınız. Artık bir yeni bir reklam hesabına sahipsiniz.

İPUCU: Facebook reklam hesabını oluşturduktan sonra kendinize ve erişim vermek istediğiniz kişilere yetki vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde reklam hesabınızı, reklam yöneticinizde bulamazsınız.

 • Not1: Bir reklam hesabını dondurmak, işletmenizden reklam hesabını silmez. Dondurulan bir reklam hesabı, reklam hesabı sınırınız için hesaplanmaya devam eder.

 • Not2: Business Manager'da oluşturulan reklam hesabı, Business Manager hesabı olmayan bir hesap sahibine aktarılamaz.

Facebook Reklam Hesabına Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

 1. Facebook Business Manager hesabınızdan işletme ayarları kısmından yönetmek istediğiniz reklam hesabının üzerine gelin ve tıklayın.
 2. Daha sonra ''kişi ekle'' kısmına tıklayın ve hem kendinize hem de yetki vermek istediğiniz kişilere tıklayın.
 3. Yetki verdiğiniz kişileri yönetici olarak ekleyebilir ya da kısıtlı yetkiler verebilirsiniz.

Facebook Reklam Hesabınızı Bulun

Facebook reklam hesabımızı oluşturduk ve Facebook hesabımız için bize benzersiz bir kod verdi. Bu numaralar/kodlar Business Manager'a bir reklam hesabı eklemek istediğinizde faydalı olabilir. Bu kod ile şunları yapabilirsiniz;

 • Reklam hesabı numaranızı, reklam yöneticisindeki hesap açılır menüsünde bulabilirsiniz.
 • Reklam hesabı numaranızı, reklam yöneticisinde tarayıcınızın adres çubuğunda bulabilirsiniz. Facebook reklam yöneticinize gidin.
 1. Arama ve filtreleme çubuğunun üst kısmındaki hesap açılır menüsüne tıklayın. Reklam hesabınızın numarasını göreceksiniz.
 2. Reklam hesabınızı bulun ve tıklayın.
Adres Çubuğunda Reklam Hesabınız Bulun
 1. Facebook reklam yöneticinizi açın.
 2. Numarayı tarayıcınızı adres çubuğunda bulabilirsiniz. Adres çubuğunda reklam hesabınızın numaranızı bulmakta sorun yaşıyorsanız, adreste (url) act= ifadesini arayın.

Tebrikler! Reklam hesabı kurulumunu tamamladınız. Artık reklamlar oluşturabilirsiniz.

Facebook Reklam Oluşturmak İçin: Facebook pixel kurulumu makalemizi okuyabilirsiniz. Pixel kurulumu videomuzu ise buradan izleyebilirsiniz. Facebook katalog kurulumu makalemizi okuyabilirsiniz. Katalog kurulumu videomuzu ise buradan izleyebilirsiniz. Hedef kitle oluşturma makalemizi okuyabilirsiniz. Hedef kitle oluşturma videomuzu ise buradan izleyebilirsiniz. Benzer hedef kitle oluşturma makalemizi okuyabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize buradan ulaşabilirsiniz.